Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

Udział w projekcie TESCO DLA SZKÓŁ

Email Drukuj PDF

GŁOSUJCIE NA EKIPĘ FILMOWĄ GIM1!


W obecnym roku szkolnym uczniowie klas 2 f,g oraz 3 a wzięli udział w programie TESCO DLA SZKÓŁ. Projekt polegał na nakręceniu filmu dotyczącego niemarnowania żywności, w naszym przypadku jest to film anglojęzyzny! razem z całą Ekipą filmową  gim  zachęcamy do oddania gosów na nasz film, przez co pomożeie nam wygrać fantastyczne nagrody. Aby zagłosować należy zarejestrować się na stronie i oddac jeden glos dziennie na http://www.tescodlaszkol.pl/55322 ! zapraszamy do zabawy!

Poprawiony: czwartek, 21 listopada 2013 08:51

Sukces naszych uczennic.

Email Drukuj PDF

Sukces naszych uczennic.

2 nagrody i 5 wyróżnień dla uczennic naszej szkoły w osiemnastej edycji konkursu plastycznego „Świebodzin w oczach dziecka”.

Poprawiony: wtorek, 08 kwietnia 2014 09:18 Więcej…

Gminazjada Biblijna

Email Drukuj PDF

Gminazjada Biblijna

Dnia 27.01.2015 r. odbył się międzyszkolny konkurs – Gimnazjada Biblijna. Sprawdzał on znajomość treści Ewangelii wg. Św. Łukasza. Udział wzięło łącznie 12 osób z 4 szkół: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Świebodzinie, Publiczne Gimnazjum nr 1O w Zielonej Górze oraz Gimnazjum z Lubrzy.

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2015 14:13 Więcej…

Dodatkowa informacja dotycząca dostawa mebli szkolnych

Email Drukuj PDF

W związku z propozycjami złożenia ofert wariantowych zawierających różne rozwiązania technologiczne uprzejmie prosimy firmy składające oferty o zamieszczenie zdjęć proponowanych mebli. Jednocześnie informujemy iż zmianie ulegną kryteria wyboru oferty - 80% stanowić będzie cena a 20% kryteria wytrzymałościowe, estetyczne i ergonomiczne.

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 14:02

Nie ma nieba dla Julii

Email Drukuj PDF

 

„Nie ma nieba dla Julii”. Premiera kolejnego musicalu Zespołu.

 

7 maja 2015 roku w sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury miała miejsce szósta już premiera musicalu przygotowanego przez Zespół działający przy Publicznym Gimnazjum nr 1
im. Mikołaja Kopernika. Tym razem uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszego gimnazjum zaprezentowali licznie przybyłej widowni autorski spektakl pt. „Nie ma nieba dla Julii”. Musical został stworzony przez instruktorów prowadzących Zespół od początku do końca – od libretta, przez muzykę, teksty piosenek, scenografię aż po efektowne kostiumy. Jego tematem była szeroko pojęta miłość, stąd na scenie pojawiły się tak znane bohaterki jak: Julia, Izolda, Ofelia, Scarlett O’Hara, Esmeralda, Helena Trojańska, Jennifer z „Love story” i Hazel z „Gwiazd naszych wina”. Oprócz nich można było odnaleźć liczne nawiązania do „Snu nocy letniej” W. Szekspira – jak choćby postacie Tytanii i Oberona, Puka i elfów. Celem tego zabiegu było przekonanie widza, że uczucia i zachowania ludzi są ponadczasowe, uniwersalne, a historie o miłości, zawiedzionym zaufaniu, rozczarowaniu
i zemście zdarzają się nadal. Dlatego też w piosence finałowej młodzi wykonawcy śpiewają,
że „ta historia ciągle zdarza się, i nieważne , który mamy wiek, brzmi tak samo płacz i śmiech”.

 

Poprawiony: poniedziałek, 06 lipca 2015 18:32 Więcej…

Strona 16 z 37