Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

wolontariat

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2014/15 w wolontariacie zaangażowanych jest 34 uczniów klas trzecich.

W ramach działalności wolontariatu współpracujemy ze Starostwem Powiatowym w Świebodzinie. Nasze działania polegają przede wszystkim na organizowaniu zbiórek żywności w Świebodzińskich sklepach: Biedronka, Intermarche, Netto.

Więcej…

Podsumowanie VI edycji Szkolnej Ligi Ortograficznej

Email Drukuj PDF

Dnia 16 czerwca br. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika podsumowano szóstą edycję Szkolnej Ligi Ortograficznej. Pomysł ten narodził się sześć lat temu. Głównymi celami projektu jest wzrost świadomości językowej uczniów, przeciwdziałanie wszechobecnej niedbałości w mówieniu i pisaniu, ze szczególnym uwzględnieniem zasad ortografii, podniesienie poziomu sprawności w posługiwaniu się na co dzień poprawną polszczyzną, kształtowanie i utrwalanie reguł ortograficznych wśród gimnazjalistów oraz wspieranie nauczycieli w ich działaniach edukacyjnych odnoszących się do języka ojczystego.

Więcej…

Terminarz spotkań z rodzicami 2016/17

Email Drukuj PDF

20 wrzesień 2016r.

25 październik 2016r.

8 listopad 2016r. – konsultacje

13 grudzień 2016r.

26 styczeń 2017r.

7 marzec 2017r.

4 kwiecień 2017r. – konsultacje

9 maj 2017r.

6 czerwiec 2017r.

Kolejny sukces naszego programisty

Email Drukuj PDF

Sebastian Szczepański z klasy 3E zakwalifikował się jako jeden z dwóch uczniów z województwa lubuskiego do etapu okręgowego ogólnopolskiej X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. To już kolejny sukces naszego programisty! Przypomnijmy, w ubiegłym roku Sebastian zakwalifikował się do etapu okręgowego w zawodach indywidualnych oraz jako jeden z czterech zawodników z naszego gimnazjum w rozgrywkach drużynowych.

 

Więcej…

MUFFIN'S DAY

Email Drukuj PDF

Piątego kwietnia odbyła się już trzecia edycja Święta Muffinki. Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty i napisy w języku angielskim, które zostały rozwieszone na terenie całej szkoły. Rozdawane były również przepisy jak przygotować te pyszne babeczki. Podczas długiej przerwy odbył się pokaz pieczenia smakołyków, uczennice objaśniały sposób wykonania i pokazywały niezbędne składniki.  Jednak największą popularnością cieszyły się muffinki przygotowane przez naszych uczniów. Wszystkim dopisywały apetyt i dobry humor.

 

Więcej…

Strona 2 z 40