Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Swiebodzinie

Posumowanie konkursów przedmiotowych

Email Drukuj PDF

Posumowanie konkursów przedmiotowych

 

Wszystkie konkursy przedmiotowe Lubuskiego Kuratora Oświaty są już zakończone.

Niezmiernie cieszą sukcesy naszych uczniów.

Do grona prezentowanych już wcześniej laureatów i finalistów dołączyli kolejni. Wśród czworga uczestników startujących w etapie wojewódzkim zawodów matematycznych mamy aż dwóch laureatów, z których Marek Wysocki z 3e jest podwójnym tegorcznym laureatem. Drugą laureatką z matematyki jest Gabriela Bartoszewska z klasy 3i. Nie zawiodła też laureatka konkursu z języka polskiego - Joanna Matyjaszczyk, która uplasowała się na drugim miejscu w województwie. Kolejni finaliści to matematycy; Marta Miecznikowska z klasy 3i oraz Michał Urbanowicz z klasy 2f.

Udział w konkursach przekłada się na wymierne korzyści. Laureaci otrzymują roczne oceny celujące z przedmiotów konkursowych oraz zwolnienie z części egzaminu gimnazjalnego i 100% wynik egzaminu. Z takim wspaniałym bagażem naukowych doświadczeń ruszą do wybranych szkół ponadgimnazjlnych, gdzie na pewno będą przyjęci entuzjastycznie. Powodzenia!

Pierwsza świebodzińska Gra Miejska

Email Drukuj PDF

Pierwsza świebodzińska Gra Miejska

W ostatni wtorek września, 30, na ulicach naszego miasta można było napotkać pięcioosobowe grupy identycznie ubranych osób. Byli to uczestnicy toczącej się pierwszej w powojennej historii Świebodzina terenowej gry miejskiej „Z Sikorskim przez Świebodzin”.

Sama idea wydarzenia narodziła się blisko rok wcześniej, kiedy to szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej ogłosił konkurs historyczny pt. „Z historią po imieniu”. Jednym z zaproponowanych zadań było wymyślenie miejskiej gry związanej z dwudziestowieczną postacią historyczną. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 sprostali wyznaczonemu zadaniu i zostało ono zaprezentowane na podsumowaniu całego konkursu 9 maja br. Pracownicy IPN-u, doceniając wkład twórców gry, zasugerowali, że warto byłoby jej założenia zrealizować.

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 listopada 2014 13:16 Więcej…

WF z KLASĄ

Email Drukuj PDF

Nasza Szkoła przystąpiła do programu WF z Klasą!

 

W bieżącym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum nr 1 zostało zakwalifikowane do udziału w ogólnopolskim programie „WF z Klasą”.

Poprawiony: środa, 10 grudnia 2014 14:25 Więcej…

KONKURS LITERACKI 2015

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 14:28 Więcej…

Relacja z wycieczki do zakładu Johnson Controls

Email Drukuj PDF

Dnia 13 listopada 2014 roku klasy 1a 1d i 1g wzięły udział w wycieczce do zakładu Johnson Controls, produkującego fotele samochodowe. Celem wycieczki było pokazanie uczniom realiów pracy zawodowej.

Poprawiony: środa, 07 stycznia 2015 08:40 Więcej…

Strona 2 z 28